Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

Już po raz szósty ruszyła Nice 1. Liga Żużlowa

4 kwietnia 2019
Już po raz szósty ruszyła Nice 1. Liga Żużlowa

W miniony weekend rozpoczął się szósty sezon Nice 1. Ligi Żużlowej. To kolejny rok przygody Nice ze sponsoringiem tytularnym zaplecza Ekstraligi. Podobnie jak w poprzednich latach Nice zamierza wykorzystać porozumienie z Polskim Związkiem Motorowym w maksymalnym stopniu.

Podobnie jak w ubiegłym roku rozgrywki Nice 1. Ligi Żużlowej będą transmitowane na żywo na antenie sportowych kanałów Polsatu oraz w telewizji Eleven Sports. Jeden wybrany mecz z każdej kolejki będzie rozgrywany zawsze w sobotę (transmisja w Eleven Sports), drugi w niedzielę (transmisja na antenie Polsatu Sportu). W ubiegłym roku najciekawsze mecze były obserwowane na żywo przez ponad 200 tys. widzów! Transmisję z finału obie telewizje przeprowadziły równolegle! Dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie zaplecza Ekstraligi bez transmisji telewizyjnych, co jeszcze 6 lat temu, przed erą Nice, było przecież standardem...

Na podstawie umowy sponsorskiej Nice zyskał spore możliwości reklamowe. Logotypy Nice będą widoczne na wszystkich siedmiu stadionach – na bandach reklamowych, koziołkach reklamowych czy wewnątrz toru na wielkoformatowych infieldach. Oprócz tego branding sponsora znajdzie się także we wszystkich materiałach drukowanych związanych z rozgrywkami ligowymi oraz w transmisjach telewizyjnych. Wszyscy zawodnicy startujący w rozgrywkach zobligowani są do umieszczenia logotypu sponsora tytularnego na swoich kombinezonach.

Transmisje telewizyjne to nie jedyne owoce zaangażowania Nice w profesjonalizację pierwszej ligi żużlowej. Od 2015 roku regularnie odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Nice 1. Ligi Żużlowej (obecnie nazywane Pucharem Nice 1. Ligi Żużlowej). W ubiegłym roku, po pasjonującym widowisku w Gdańsku, najlepszym zawodnikiem okazał się Duńczyk, Mikkel Michelsen. W tym roku transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport i będą one stanowiły zwieńczenie sezonu. Tegoroczna edycja odbędzie się we wrześniu na torze w Gnieźnie.

Nice nie zapomina o najmłodszych zawodnikach. Kolejny rok z rzędu w trakcie sezonu odbędą się zmagania w ramach cyklu Nice Cup. W tym roku zawody będą rozgrywane w formule międzynarodowej. Oprócz największych talentów z Polski, w zawodach zobaczymy także zawodników z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Niemiec oraz Danii. W celu zapewnienia równych szans na starcie, zawodnicy przed rozpoczęciem treningu biorą udział w losowaniu silników podstawionych przez organizatora. Każdy z nich otrzymuje także bezpłatnie oponę.

W tym roku po raz pierwszy odbędą się również Mistrzostwa Polski Par Nice 1 LŻ. W zmaganiach, których areną będzie Ostrów Wielkopolski, zobaczymy siedem najlepszych duetów z Nice 1 LŻ.

Rozgrywki cieszą się w dalszym ciągu rosnącym zainteresowaniem ze strony kibiców, a frekwencja liczona jest już w setkach tysięcy. Rozwój infrastruktury jest jednym z najważniejszych znaków profesjonalizacji Nice 1 LŻ. Najlepszą wizytówką jest nowy obiekt w Łodzi, który przeznaczony jest wyłącznie do wyścigów żużlowych oraz pozwala na organizację imprez dla 10 tys. kibiców.

Strefy VIP na poszczególnych stadionach to dzisiaj już prestiżowe miejsca, które pozwalają nie tylko na przeżywanie emocji sportowych, ale także na spotkanie lokalnych władz, celebrytów czy przedsiębiorców oraz, co najważniejsze, Państwa, czyli Partnerów Handlowych oraz Instalatorów Nice.

Poniżej zamieszczamy krótki film nakręcony z okazji obchodów 5-lecia Nice 1 Ligi Żużlowej, które odbyły się w marcu: