Poprostu NICE
Facebook Nice Polska
Facebook - napędzamy polski żużel
Poprostu NICE

ROBUS 500HS ERA FLOR - zestaw automatyki do bram przesuwnych

Brak obrazka

Ręczne odblokowanie
Ręczne odblokowanie

Czasem, po burzy czy wichurze, następują przerwy w dostawie prądu. Ale bez obaw - dzięki mechanizmowi ręcznego odblokowania, w jaki wyposażone są siłownik Nice, nie zostaniesz więźniem własnej posesji.

Zasilanie awaryjne
Zasilanie awaryjne

Wybrane siłowniki Nice mają możliwość zamontowania akumulatorów, dzięki którym będą w stanie pracować nawet w przypadku braku zasilania.

Płynna praca
Płynna praca

Nice dba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Siłowniki zaprogramowane są tak, by skrzydła bramy łagodnie startowały i powoli kończyły ruch przy otwieraniu i zamykaniu. Dzięki temu Twoja brama pracuje płynnie i – co równie ważne – nie hałasuje przy zamykaniu.

Pamięć ustawień
Pamięć ustawień

Dzięki centrali Nice Twoja brama zyskuje umiejętność automatycznego zapamiętywania – pamięta, jak maksymalnie może otworzyć bramę i pilnuje tych ustawień przy każdym otwieraniu.

Wykrycie przeszkody
Wykrycie przeszkody

Twoja brama, wprawiona w ruch przez siłownik Nice, jest zawsze czujna. Dzięki funkcji przeciążeniowej, w chwili napotkania na przeszkodę, siłownik zatrzymuje bramę i zmienia kierunek jej ruchu.

Automatyczne zamykanie
Automatyczne zamykanie

O zamknięciu bramy siłownik Nice pamięta za Ciebie. Twoja brama po każdym otwarciu zamknie się automatycznie.

Funkcja furtki
Funkcja furtki

Gdy idziesz pieszo czy jedziesz rowerem, nie musisz czeka, aż cała brama otworzy się zamknie. Brama z siłownikiem Nice posiada funkcję furtki, dzięki czemu otworzy się w taki sposób, by można było szybko i swobodnie przejść.

System fotokomórek
System fotokomórek

Dzięki systemowi fotokomórek Twoja brama rozpozna przeszkodę, która stanie jej na drodze i zawsze zatrzyma się w odpowiedniej odległości. To pełne bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojej rodziny.

Fototest
Fototest

Siłowniki Nice przed każdym otwarciem bramy sprawdzają, czy fotokomórki są sprawne. Gdy wszystko działa jak należy, wprowadzają bramę w ruch.

Autodiagnoza
Autodiagnoza

Siłowniki Nice z technologią BlueBus wyposażone są w funkcję autodiagnozy, monitorującą prawidłowość działania bramy. Dzięki zainstalowanej lampie ostrzegawczej dowiesz się, czy siłownik pracuje prawidłowo. Lampa odpowiednią liczbą mignięć powiadomi Cię o ewentualnym błędzie, dzięki temu wszystkie podłączone urządzenia są stale pod Twoją kontrolą.

Oświetlenie podjazdu
Oświetlenie podjazdu

Dzięki Nice Twój podjazd zawsze będzie dobrze widoczny. Wystarczy, że wybierzesz funkcję oświetlenia, które włączy się automatycznie w chwili, gdy uruchamiasz bramę.

Odporny na wodę
Odporny na wodę

Klimat w Polsce przez większą część roku nas nie rozpieszcza. Na szczęście, dzięki technologii Nice, siłownikowi Twojej bramy nie straszne mrozy czy deszcze. Hermetyczna, wodoodporna obudowa urządzeń sprosta każdym warunkom pogodowym.

BlueBus
BlueBus

Nice, tak jak Ty, wybiera proste rozwiązania. Jako pierwsi w branży automatyki do bram zaadaptowaliśmy technologię stosowaną wcześniej w przemyśle lotniczym i samochodowym. System BlueBus to sposób połączenia wszystkich urządzeń z centralą przy pomocy jedynie dwóch przewodów. Dzięki temu instalacja fotokomórek, czytników kart, klawiatur kodowych i pozostałych urządzeń dodatkowych jest teraz łatwiejsza, a dwa przewody eliminują błędy i ograniczają pomyłki w trakcie montażu.

W skład zestawu do bram przesuwnych o ciężarze do 500 kg wchodzą:

 • siłownik samohamowny ROBUS 500HS z wbudowaną centralą sterującą BLUEBUS, silnik 24V,
 • radioodbiornik OXI R10,
 • 1 pilot dwukanałowy FLO2RE,
 • fotokomórki EPMB.

ROBUS 500HS to wygoda:

 • Jest idealny do pracy szybkiej: prędkość prędkość otwierania bramy jest do dwóch razy szybsza niż w standardowych siłownikach, wynosi nawet do 44 cm/s.,
 • Posiada funkcję furtki, czyli częściowego otwarcia bramy – dzięki niej gdy idziesz pieszo lub jedziesz rowerem nie musisz czekać aż brama całkowicie się otworzy,
 • Jest wyposażony w funkcję automatycznego zamknięcia bramy - z możliwością ustawienia, po jakim czasie od wyjazdu brama zamknie się, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o samodzielnym jej zamknięciu. 

ROBUS 500HS to bezpieczeństwo:

 • Jest wyposażony w napęd samohamowny, co oznacza że brama blokuje się mechanicznie po zatrzymaniu pracy silnika, dzięki czemu nie ma konieczności dodatkowego mechanicznego ryglowania bramy przy użyciu zamka,
 • Amperometryczny system wykrywania przeszkody służy do wykrywania ewentualnych przeszkód, na które brama może napotkać podczas normalnego ruchu bramy. Dzięki tej funkcji, w chwili zetknięcia z przeszkodą, siłownik zatrzymuje bramę i zmienia kierunek jej ruchu,
 • Funkcja fototest – przed każdym ruchem bramy centrala automatycznie sprawdza, czy fotokomórki są sprawne i gdy wszystko działa jak należy, brama zostaje wprawiona w ruch,
 • Funkcja autoprogramowania, dzięki której siłownik w czasie programowania automatycznie zapamiętuje położenia krańcowe bramy, czyli pamięta jak brama maksymalnie może się otworzyć przy każdym ruchu.

ROBUS 500HS to najwyższa funkcjonalność i technologia:

 • Siła, tryb pracy, prędkość mogą być regulowane na 8 poziomach,
 • Kiedy siłownik nie jest używany, przechodzi w tryb "uśpienia" znacznie redukując zużycie energii,
 • Funkcja płynnego zwolnienia podczas zamykania i łagodnego startu – polega na zmniejszeniu prędkości tak, aby uniknąć silnego szarpnięcia w momencie otwierania lub zamykania bramy. Dzięki temu brama pracuje płynnie i nie hałasuje podczas pracy,
 • Istnieje możliwość podłączenia akumulatora, dzięki czemu urządzenie będzie otwierać bramę nawet w przypadku braku zasilania.
Parametr Jednostka Wartość
Maksymalna długość bramy m 8
Maksymalny ciężar bramy kg 500
Zasilanie/Zasilanie silnika V 230/24
Pobór prądu A 2,2
Moc W 450
Prędkość m/s 0,43
Maksymalny moment startowy Nm 13,2
Siła N 360
Stopień ochrony IP 44
Temperatura pracy °C min./max. -20/ +50
Wymiary mm 330x212x303
Masa kg 11
Centrala RBA3/HS
Cykle na godzinę 10

Karta produktu (0 kB)

Instrukcja (0 kB)

Deklaracja zgodności (Zaloguj się aby pobrać)>

Ulotka (0 kB)